The price of royal jelly
For example, it is the royal jelly of Cifengtang, and the corresponding price is 139 yuan. If it comes from Qishan Kangbao, the corresponding price is 198 yuan. Fresh royal jelly from Jin Wang, the corresponding price is 149 yuan. Nourishing royal jelly from Longwen, the price is 2 18 yuan. Why is the price gap between different brands relatively large? Mainly because the source of their own royal jelly is different, and the process used in the later extraction process is different, which is often more expensive, the choice of raw materials will be more elegant, and the later process will be more natural. The so-called nature means that it can completely retain the nutrients contained in it and give the human body more obvious health care changes, which is obviously better, isn't it? Through sharing, we all understand that the price of royal jelly has no unique value. From a big point of view, those single milliliters are more expensive, and the corresponding quality will definitely be higher, which is certain.